Posted by admin on Luty - 16 - 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

13samoobslugowa-lodowkaJest wiele przedmiotów codziennego użytku, bez których dałoby się obejść. Są ludzie, którzy nie mają w domu telewizorów, inni rezygnują z mikrofalówki czy ekspresu do kawy, jeszcze inni obchodzą się bez samochodu. Ciężko jednak w naszej szerokości geograficznej znaleźć człowieka, który dobrowolnie zrezygnowałby z posiadania lodówki.

 

Niezbędny chłód

 

Spróbujmy wyobrazić sobie, jak wyglądałoby życie człowieka bez lodówki. Wstaje rano, biegnie do sklepu po szklankę mleka, kilka plasterków wędliny, kilka jajek, małą kosteczkę masła, jogurt, ewentualnie inne artykuły potrzebne do zrobienia śniadania, a z racji warunków przechowywania niekupione dzień wcześniej. Obiad z konieczności zjada „na mieście”. Po drodze do domu, podobnie jak rano, kupuje artykuły niezbędne do zrobienia kolacji (lub opcjonalnie zjada na mieście, ewentualnie zamawia catering do domu). Po czym wieczorem, oglądając telewizję, popija ciepłe piwo lub równie ciepłą colę. W praktyce to wszystko oznacza stratę czasu i pieniędzy, zaś codzienne robienie zakupów słusznie może jawić się jako kara. Z powyższego jasno wynika, że lodówka jest niezbędnym wyposażeniem domu, niezależnie od ilości zamieszkujących go domowników.

 

Zbędny lód

 

Utrzymywanie lodówki w czystości nie jest trudne ani nawet specjalnie pracochłonne, jednakże przy wypełnionej lodówce może być uciążliwe. Szczególnie, jeśli zamrażalnik wypełniony jest po brzegi, rozmrożenie lodówki może być poważnym problemem logistycznym. Dlatego warto zwrócić uwagę na lodówki no frost, czyli po prostu takie, które nie produkują szronu. Brzmi to może nieco abstrakcyjnie – zamrażalnik bez grama lodu, ale w praktyce bardzo ułatwia życie i nie spędza snu z powiek zapracowanej pani domu. Jeśli jeszcze dodatkowo taka lodówka będzie miała dużą pojemność oraz klasę energooszczędności A+, to można śmiało powiedzieć, że dokonano dobrego, a nawet bardzo dobrego wyboru. Bardziej wymagający klienci mogą oczywiście szukać jeszcze lepszych lodówek, na przykład takich, które potrafią same zdiagnozować usterkę.

 

Jak widać lodówka nie jest urządzeniem, bez którego można się obyć, nie utrudniając sobie przy tym życia. Co więcej, wybierając dobrą, nowoczesną lodówkę, można sobie to życie ułatwić dużo bardziej, niż czynili to nasi ojcowie i dziadkowie, zadowalając się lodówką typu Mińsk 5, o której na szczęście nikt już dziś nie pamięta.

Comments are closed.